مد و لباس

مدلهای لباس مناسب برای افراد چاق

پوشش برای افراد چاق و توپر همواره مساله ای دشوار است ، افراد چاق سعی دارن خود را باریک و اندام خود را ظریف تر نمایش دهند. در ادامه با نکاتی آشنا خواهیم شد که راهنمای بهتر برای پوشش صحیح افراد چاق خواهد بود.

 

رنگ لباس مناسب افراد چاق

مدل لباس افراد چاق

 

    بر روی لباس های زیر خوب سرمایه گذاری کنید.

همیشه از لباس های زیری که مناسب اندام شما باشند و اندازه ی مناسبی دارند استفاده کنید. در غیر اینصورت می تواند تاثیر زیادی بر نامناسب نشان دادن اندام شما داشته باشد.

    به برخی جزئیات توجه داشته باشید.

مثلا تاپ های زنانه ای که بندهای پهن تری دارند برای شما مناسب تر هستند، چون لباس زیر شما را نیز بپوشاند. هم چنین از مدل هایی استفاده کنید که یقه بیضی شکل داشته باشند که نه خیلی بسته و نه خیلی باز باشند و پایین آنها صاف باشد. از جنس تاپ های کتان و پنبه ای استفاده کنید زیرا سایر مدل ها اگر به تن شما بچسبد می تواند اندام تان را بد نشان دهد.

    هنگام خرید سایزهای مختلف را امتحان کنید.

در برند و مدل های مختلف سایزها متفاوتند. برای خرید به یک سایز بسنده نکنید و لباس در سایزهای مختلف را پرو کنید تا بتوانید هر کدام را که بیشتر مناسب اندام شماست بخرید.

    لباس هایی بپوشید که شکل ویژه اندام شما را تعدیل کند.

همه ی خانم های چاق یک اندام خاص ندارند. برخی ساعت شنی، برخی سیب شکل و برخی مستطیلی شکل هستند. باید چیزی را بپوشید که برآمدگی ها در نقاط خاص را متعادل کند.شما حتی می توانید از تاپ های نیم تنه استفاده کنید.

شاید باور آن برای شما سخت باشد. اما Gabi Fresh ملکه انجام این کار است.

او معتقد است که باید زیبایی های خود را در هر شرایطی نشان داد. تاپ های نیم تنه ای که کمی از باریکی کمر پیدا باشد شما را جذاب نشان خواهد داد.

    از جوراب ها یا نیم بوت های تا بالای زانو استفاده کنید.

این نوع جوراب ها پاهای شما را کشیده تر و باریک تر نشان می دهند. از مدل هایی که بدون زیورآلات و تزیینات خاصی هستند، استفاده کنید.

    لباس های سایز بزرگ نپوشید.

انحناهای زنانه بدن خود را نشان دهید. لباس های گشاد فقط شما را بزرگ تر نشان می دهند.

    از طرح راه راه کمک بگیرید.

ترکیب های راه راه در کنار هم عالی است. برای باریک تر نشان دادن قسمت های چاق بدنتان از راه راه عمودی و برای سایر موارد از راه راه افقی کمک بگیرید.

    رنگ مشکی دوست شماست.

رنگ های تیره به ویژه مشکی شما را باریک تر نشان می دهد.

 

دامن برای خانمهای چاق

مدل لباس مجلسی برای دختر چاق

 

اندازه خود را جدی بگیرید

نخستین توصیه ای که باید به این اشخاص کرد این است که به هیچ عنوان لباس گشاد و بسیار آزاد نپوشند. در موارد زیادی چنین افرادی براین باورند که با کمک پوشش های گشاد و بلند حتی بزرگتر از اندازه (سایز) خود می توانند اندام شان را بپوشانند و کمی لاغر تر به نظر برسند. اما این رفتار حتی موجب می شود فرد چاق تر از آنچه که است به نظر برسد. بنابراین بهتر است لباس هایی خریداری کنید که برشدار و خوشدوخت باشند تا بخش های مختلف بدن تان را با ایجاد خطای دید بپوشانند. البته نباید این نکته را فراموش کنید که لباس نباید آنقدر تنگ باشد که انحنای بدن و برآمدگی های آن را نشان دهد. علاوه براین به طور کلی پوشیدن لباس هایی که دارای یک لایه اضافی مانند جلیقه هستند همچنین پلیورهای پشمی کلفت و حجیم را فراموش کنید، که به صلاح شما نیست.

چه رنگی بپوشم؟

دومین سئوالی که بعد از انتخاب مدل لباس مطرح می شود، رنگ آن است، اینکه چه رنگی این قابلیت را دارد که اندام شما را متناسب تر نشان دهد؟ توجه داشته باشید که بهتر است از لباس‌هایی که رنگ روشن دارند استفاده نکنید زیرا شما را چاق تر از آنچه هستید نشان می دهند. الگوی پوششی که بهتر است از آن استفاده کنید، پیراهن هایی است که تیره هستند. همچنین بلوز های تیره و شلوارهایی که راسته نیستند و دم پای آنها گشاد است هم پیشنهاد مناسب دیگری است. زنان هم بهتر است دامن های بلند و تیره بپوشند.

اشاره به این نکته نیز ضرورت دارد که رنگ بلوز و شلوار یا دامنی که تهیه می کنید نزدیک به هم باشد تا موجب نشود یک باره بخشی از بدن شما بیشتر نمایان شود و به این ترتیب نقص های ناشی از اضافه وزن در آن بیشتر به چشم آیند. فراموش نکنید که رنگ های تند یا طرح های برجسته و پررنگ و در بخش بالا تنه موجب جلب توجه افراد به این بخش از بدن شما می شود و ایرادهای موجود در این ناحیه را بیشتر نشان می دهد. بهتر است به سراغ طرح هایی بروید که دارای راه های عمودی و باریک بوده و رنگ آنها نیز تیره باشد. با وجود این، اگر اصرار دارید که تونیکی به رنگ سفید یا سایر رنگ های روشن را بپوشید، حتما از کمربند مشکی و مدل دار استفاده کنید تا با بستن آن نگاه دیگران به سمت کمربند معطوف شود و لاغرتر دیده شوید.

راسته نپوشید

در انتخاب شلوار نیز به این نکته توجه کنید که پوشیدن مدل های جین و راسته، پاها را چاق تر از آنچه هستند نشان می دهد پس همانطور که گفته شد، شلوارهایی تهیه کنید که در قسمت ران تنگ تر و در پایین کمی گشاد باشند. همچنین شما نباید از شلوارهایی که در کناره‌هایشان جیب طراحی شده است استفاده کنید، به این دلیل که شما را پهن تر نشان خواهند داد.

کمر شلوار تان نیز باید متناسب با اندازه شما بوده و حالتی را ایجاد نکند که شکم از کمر شلوار بیرون بزند، زیرا در این صورت بالاتنه شما بلندتر از پایین تنه به نظر می رسد که خود یک نقص است. درباره نوع دامن نیز باید بگویم اگر پهلو و پایین ‌تنه شما بسیار چاق است، به جای دامن‌های راسته از مدل های پلیسه کمک بگیرید. درصورتی که مچ و ساق پای‌ شما چاق است، دامن‌هایی بپوشید که ارتفاع آنها تا زیر قوزک پا باشد. در این حالت پاشنه کفش شما نباید بیش تر از ۶ سانتی متر ارتفاع داشته باشد. اشاره به این نکته هم ضرورت دارد که تا حد امکان هم از کفش های بی پاشه استفاده نکنید.

طرحهای برشدار مناسبترند

اگر بالا تنه شما چاقتر است، از بلوزهای ساده و بدون طرح همچنین برشدار استفاده کنید. در عوض به سراغ دامن هایی بروید که دارای گره یا چینی در ناحیه کمر هستند، با این انتخاب تفاوت اندازه دو بخش بدن شما پوشیده می شود و متناسب به نظرخواهید رسید. حتی می توانید از لباس هایی استفاده کنید که در ناحیه پهلوی آنها نوارهای تیره رنگ کار شده است. به این ترتیب هم اضافه وزن شما کمتر به چشم می آید و هم قد تان بلندتر به نظر می رسد.

دیگر اینکه بهتر است از پیراهن‌های کمردار کمک بگیرید، این نوع لباس ها به نحو بهتری برآمدگی بدن شما را در این ناحیه می پوشانند. در صورتی که می خواهید از کمربند کمک بگیرید به هیچ عنوان نوع پهن آن را انتخاب نکنید. نکته مهم اینکه کمربند را باید دور شکم ببندید به عبارتی بستن آن در ناحیه بالای شکم یا زیرشکم تناسب اندام شما را از بین خواهد برد.

جنس پارچه هم مهم است

فراموش نکنید نوع پارچه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است، پارچه های سفت و خشک ناخواسته بر خطوط بدن شما می افزایند در حالی که جنس هایی که نرم و لطیف هستند روی بدن می نشینند و کمتر اضافه موجود در قسمت های مختلف بدن را نشان می دهند. از این موارد که بگذریم اگر تصمیم دارید پیراهنی را خریداری کنید توصیه من به شما این است که به سراغ مدل های یقه هفت بروید، چنین الگویی گردن شما را لاغرتر نشان داده و غبغبتان را نیز می پوشاند. پس پوشیدن مدل های یقه اسکی و یقه بلند را فراموش کنید، زیرا شما را چاق تر و پهن تر نشان خواهند داد.

در هنگام خرید لباس های رسمی دقت کنید دور گردن آنها به طور دقیق اندازه گردن شما باشد. می توانید برای اینکه تمرکز افراد بر اندام خود را برهم بزنید از یک گردنبند کمک بگیرید، گردنبند بلند که رنگ روشنی دارد بیشتر توجه ها را به خود جلب می کند. به خاطر داشته باشید که استفاده از گوشواره های بلند صورت را لاغرتر نشان خواهد داد.

کت و دغدغه هایش

افرادی که علاقه زیادی به پوشیدن کت دارند هم باید به این نکته توجه کنند که بهتر است از پوشیدن کت هایی که یک یا دو دکمه دارند، خودداری کنند و کت های دارای سه دکمه را بپوشند. این نوع پوشش ها اندام را بلندتر و باریکتر و به عبارتی لاغر نشان می دهند. البته باید دکمه بالای کت را باز بگذارید تا مانع از کشیده شدن لباس شود و حرکت شما را محدود نکرده و با مشکل مواجه نکند. به این ترتیب در هنگام حرکت کمتر جلب توجه خواهید کرد و به طبع کمتر اضافه وزن شما به نظر می آید.حال که به این موارد توجه کردید، پیشنهاد دیگری نیز داریم که به الگوی پوششی شما مربوط نمی شود، اینکه در هنگام نشستن و راه رفتن راست بایستید، این کار به شما کمک می کند تا کمی لاغرتر به نظر برسید. البته فراموش نکنید که بهترین شیوه برای داشتن اندام متناسب رعایت رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن است، با وجود این، تا هنگامی که تصمیم به این کار نگرفته اید با رعایت این موارد می توانید تا حدی متاسب تر به نظر برسید و اعتماد به نفس تان را نیز افزایش دهید.

 

مدل بلوز برای خانمهای چاق

عکس مدل لباس مجلسی زنان چاق

مدلهای لباس مناسب برای افراد چاق

منابع: sara.jamejamonline.ir

banimode.com

beytoote.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا