ازدواج و زناشویی

ترک رابطه جنسی | عوامل ترک رابطه جنسی با همسر چیست ؟

ترک رابطه جنسی : علل ترک رابطه جنسی با همسر چیست ؟ چرا مردان در روابط سرد میشوند ؟ در اینجا با مقاله ای درباره ازدواج و زناشویی ، عوامل ترک روابط زناشویی ، در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

نداشتن رابطه زناشویی به مدت طولانی

عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان ، ترک رابطه جنسی

 

 

۶ دلیل اصلی ترک رابطه جنسی توسط زوجین و درمان آن

ازدواج بدون رابطه جنسی اولین مشکل زوجین بالای ۴۰ سال است. علت ین امر می توانند پاسخ بدن به تغییرات هورمونی یا سبک زندگی و تغییرات این سنین باشد

 

۶ دلیل اصلی که زوجین رابطه جنسی را کنار می گذارند

عشق و ازدواج می تواند مثل اسب و کالسکه باشد ولی داستان رابطه جنسی و ازدواج کاملا متفاوت است. داده هایی که اخیرا توسط دانشمند تحلیلگر استیون داویدویتز Stephens-Davidowitz منتشر شده نشان دهنده جستجوی وازه ازدواج بدون رابطه جنسی در میان آمریکایی هاست.

 

نظر سنجی ای که توسط موسسه فرهنگ و خانواده آستین Austin آنجام شد نشان داد که ۱۲ درصد زوجین آمریکایی در ۳ ماه گذشته رابطه جنسی نداشته اند. نظر سنجی دیگری نشان داده که ۲۰ درصد آن ها در یک سال گذشته رابطه ای نداشته اند.

 

این یافته ها برای محققین تعجب آور نبود. به گفته دکتر ایان کرنر Ian Kerner متحصص رابطه جنسی در نیویورک، ازدواج بدن رابطه جنسی اولین مشکل زوجین بالای ۴۰ سال است. علت ین امر می توانند پاسخ بدن به تغییرات خورمونی یا سبک زندگی و تغییرات این سنین باشد.

 

در حالی که این گذار می تواند طبیعی باشد ولی باعث نگرانی اغلب افراد برای به خطر افتادن ازدواجشان باشد. در ادامه مقاله می خواهینم که ازدواج بدون رابطه هجنسی واقعا چیست و چرا چنین اتفاقی رخ می دهد و زوجین برای بدست آوردن صمیمیت فیزیکی گذشته باید چه کاری انجام دهند.

 

منظور از ازدواج بدون رابطه جنسی چیست؟

به گفته کارشناسان زوج هایی که سالانه ۹ بار یا کمتر رابطه جنسی دارند جزو این گروه قرار می گیرند. البته شاید تعداد رابطه جنسی دلخواه زوجین مشابه هم نباشد. یک زوج ممکن است برای هم جذابیت داشته باشند و تمایل به برقراری رابطه جنسی با هم داشته باشند ولی شرایط زندگی مانع از کنار هم بودنشان شود ولی در یک ازدواج بدون رابطه جنسی شکافی میق بین زوجین ایجاد شده و احساس می کنند میلیون ها کیلومتر از هم دورند و در طول سال ها دره ای عمیق بینتان ایجاد شد که نمی توانید از آن عبور کنید.

 

البته هستند افرادی که سالی یک بار رابطه جنسی دارند ولی از آن لذت برده و از کنار هم بودن راضی اند پس زیاد روی اعداد تکیه نکنید.

 

نقش اختلال میل جنسی در یک ازدواج بدون رابطه جنسی

اختلال میل جنسی به این معنی است که یکی از روجین تمایلی به برقراری رابطه ندارد که احتمال ناراضی بودن همسر در این مورد بیشتر می شود.

فرض بر این است که مردان نیاز جنسی بیشتری دارند ولی مطالعات نشان داده است که میل جنسی زنان بیشتر است و احتمال اختلال میل جنسی در هر دو جنس یکسان است.

 

تله مقایسه

چالش دیگری که زوجین با آن رویرو هستند این است که زندگی جنسی دیگران بهتر از ماست و وضعیت خود را با دیگران مقایسه می کنند و معمولا به یاد اوایل دوران ازدواجشان می افتند و خودشان را با آن زمان که همه چیز برای هر دو نفرشان جدید بوده مقایسه می کنند که اصلا مقایسه درستی نیست.

 

برای خیلی از زوجین اتفاق افتاده که متوجه می شوند شریک زندگیشان به جای این که از رابطه جنسی با آن ها لذت ببرد صرفا به چشم یک وظیفه به آن می نگرند و روجینی که قبلا در ماه ۲۰ تا ۲۵ بار رابطه داشته اند حال شاید ماهی یک بار هم رابطه نداشته باشند.

 

اگر در تله مقایسه گرفتار شده اید بهتر است رابطه جنسی خود را از منظر کیفی مد نظر داشته باشید. زوج های زیادی هستند که با وجود داشتن تعداد زیاد رابطه جنسی ولی لذتی از آن نمی برند و نمی توان گفت که ازدواج آن ها بهتر از یک ازدواج بدون رابطه جنسی است. اگر شما و شوهرتان فقط ۸ بار در سال عشقبازی می کنید ولی همیسه با هم صمیمی هستند و از هم رضایت دارید بهتر از داشتن رابطه جنسی هر هفته بدون احساس صمیمیت است.

 

دلایل اصلی ازدواج بدون رابطه جنسی

حتی اگر دچار اختلال میل جنسی نباشید عوامل زیادی هستند که می توانند منجر به تضعیف رابطه جنسی شوند:

بیماری : درد کمر، آرتریت و افسردگی شایع ترین بیماری هایی هستند که رابطه جنسی را به چالش می کشند. خود بیماری یا داروهایی که برای درمان استفاده می کنید می تواند میل جنسی را محدود کند.

 

اضافه وزن : کنترل وزن بعد از ۴۰ سالگی سخت تر می شود که می تواند منجر به کاهش انرژی برای رابطه جنسی شود یا خودتان را از نظر جسمی جذاب نبینید و میلتان سرکوب شود.

احساس خستگی : خستگی یکی از نشانه های بیماری های مختلف و عارضه جانبی مصرف داروها و زندگی مدرن است. داشتن خواب کافی می تواند به بهبود میل جنسی شما کمک کند.

 

استرس : بدن هنگام یکه تحت تنش قرار می گیرد پاسخ جنگ و گریز ارسال می کند یعنی در این حالت میل جنسی ضرورتی برای بدن ندارد. استرس مداوم تمرکز روی رابطه جنسی را دشوار می کند و حتی ممکن است به منجر به تغییرات هورمونی و کاهش میل جنسی شود.

 

روزمرگی : روزمرگی مشکلی بزرگ در یک ازدواج بدون رابطه جنسی است. زوجینی که ۱۰ – ۱۵ سال را کنار هم زندگی کرده اند کارهای جدیدی انجام نمی دهند و به سراغ تجربیات جدید نمی روند.

 

خشم و نفرت : خصومت، نارضایتی، حسادت و سرزنش می تواند میل جنسی نسبت به همسر را سرکوب کند. برخی افراد خطای طرف مقابل برایشان به قدری بزرگ است که بابت آن ناراحتی زیادی را متحمل می شوند مثل خیانت و دروغ. یا مثلا بسیار شنیده ای که زنی از شوهرش شاکی است و می گوید جلوی دیگران با من مثل یک خدمتکار رفتار می کند.

 

آیا ازدواج شما واقعا بدون رابطه جنسی است؟

اگر پاسختان به این سوال بله است یعی باید به دنبال کمک باشید.

هر از گاهی نبودن رابطه جنسی مشکلی نیست ولی اگر به صورت مداوم باشد باعث نگرانی می شود.

 

پاسخ بله یا نمی توانم آخرین بار را به یاد بیاورم یعنی شما مشکل دارید.

مطالعات نشان داده اند افرادی که لمس بامحبت بیشتری دارند رابطه بهتری را تجربه می کنند و احساس رضایت جنسی بیشتری دارند.

 

اگر اعتماد به نفستان در طول زمان از بین رفته.

اگر فکر می کنید او فقط به دلیل ارضای هوس با شما رابطه دارد و منجر به اثر منفی بر شما می شود یعنی مشکل دارید.

 

اگر تجربه رابطه جنسی بسیار صمیمانه ای دارید نشانه خوبی است.

تحقیقات نشان داده اند زنانی که احساس می کنند شوهرشان به لذت بردن آن ها اهمیت می دهد، شادترند و احساس رضایت بیشتری از رابطه جنسی دارند.

عدم تمایل به رابطه جنسی می تواند نشان دهنده مشکلات سلامت یا مشکلات صمیمیت باشد.

 

چگونه رابطه جنسی را به ازدواجمان برگردانیم؟

اگر در ازدواجتان مثل دو هم اتاقی زندگی می کنید و صمیمیت بینتان کم شده از این نقاط برای گرم کردن رابطه خود ا ستفاده کنید.

 

با همسرتان در مورد احتمال شروع اختلال میل جنسی صحبت کنید

مکالمه در این مورد ساده نیست ولی نباید تحمل این مشکل را به تنهایی به دوش بکشید. مهم است که بدون سرزنش به دنبال علل مشکل خود باشید و در صورت نیاز برای معاینه به پزشک یا مشاور مراجعه نمایید.

 

دیدگاه خود را تغییر دهید

گاهی اوقات تغییر در دیدگاه می تواند تفاوت های خوبی ایجاد کند. مثلا اگر شوهرتان می گوید تحریک شده و از شما رابطه جنسی می خواهد ممکن است با خودتان فکر کنید فقط می خواهد خودش را ارضا کند و از این احساس خوشتان نمی آید ولی اگر فکرتان را عوض کنید چه؟ به خودتان بگویید وجود من برایش تحریک کننده است و او واقعا دوستم دارد.

 

حداقل هفته ای یک بار برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنید

شاید به نظر غیر رمانتیک باشد ولی وقتی یک زوج برای رابطه جنسی برنامه ریزی می کنند، آماده می شوند. چون می دانند قرار است اتفاق بیوفتد. کارشان را کنار گذاشته و استرس هایی که دارند را تا شب پشت سر گذاشته و شب هنگام آرام و آماده هستند.

 

کاری که دوست دارید انجام دهید

یکی از مزایای زنان نسبت به مردان این است که حتی اگر میلی به رابطه نداشته باشند می توانند به انتخاب خودشان وارد رابطه شوند. اینکار باعث می شود میل جنسیتان افزایش پیدا کند. اگر با خودتان فکر کنید با پیش قدم شدن شما برای رابطه رابطه شما با شوهرتان بهبود پیدا کرده و صمیمیتتان بیشتر می شود مسلما درنگ نخواهید کرد. افزایش تماس جنسی میتواند باعث افزایش میل جنسی شود.

 

فانتزی های خود را به اشتراک بگذارید

حتی تغییرات کوچک می تواند گرما را به رابطه جنسی شما بازگرداند. حتما لازم نیست دنبال ابزار یا موقعیت های خاص باشید چیزهای خیلی کوچک می تواند جرقه ای برای رابطه جنسی باشد مثلا کشیدن پا به همدیگر. از هر چیزی می توانید به عنوان انگیزه ای برای رابطه جنسی استفاده کنید. مثلا دیدن یک رابطه عاشقانه در فیلم می تواند جرقه ای برای داشتن عشقبازی شما در کنار شوهرتان باشد.

 

بیاموزید چگونه میل جنسی یکدیگر را روشن کنید

روشن کننده های میل جنسی می تواند در طول سالیان تغییر کند بنابراین هر از گاهی می توانید لیستی از علاقمندی های خود که باعث هیجان شما می شود را تهیه کرده و امتحان کنید. لیستی هم از رفتار ناخوشایند تهیه کنید. لیست ها را کنار هم گذاشته و فعالیت هایی که هر دو به آن علاقمند هستید را شناسایی کنید.

 

تغییر رفتار در رابطه جنسی

رابطه جنسی منحصر به دخول وازینال نمی شوند و دلیلی ندارد که هر رابطه جنسی ای منجر به ارگاسم شود. انتظار رسیدن به ارگاسم در هر رابطه جنسی فشار زیادی به شما وارد می کند. نوازش و هم آغوشی را دست کم نگیرید. حتی رفتارهای صمیمانه مثل لمس کردن یا کتاب خواندن با صدای بلند برای هم، لذت بردن از شام دو نفره زیر نور شمع به شما کمک می کند شعله های میل جنسی شریک زندگیتان را روشن کنید.

 

تسلیم نشوید

افرادی که مدت زمان زیادی است ازدواج کرده اند فکرمیکنند رابطه جنسی ارتباطی با مغز ندارد و می دانند چه کلیدی را برای روشن شدنش فشار دهند. ولی در واقع بر خلاف این تفکر است. هر چه مدت طولانی تری را با یک ننفر سپری کنید انتظارتان از او بیشتر می شود و نیاز به تلاش بیشتری خواهید داشت. پس تسلیم نشوید.

 

 

عوارض تحریک شدن و ارضا نشدن

عوارض ارضا نشدن مردان مجرد

 

 

۶ دلیل که آقایان از رابطه جنسی امتناع می کنند

آیا مردتان درخواست شما را در رختخواب رد می کند؟ نگران نباشید، به خاطر شما نیست. در اینجا ۶ دلیل که ممکن است مردتان نخواهد رابطه جنسی داشته باشد را مطرح می کنیم.

 

چرا مردتان از رابطه جنسی امتناع می کند؟

اگر مردتان تلاش شما را برای برقراری رابطه جنسی پس می زند، احتمالا توجیه خوبی هم برای عدم علاقه اش وجود دارد. احتمالا به این دلیل است که نمی داند با حس اش درباره ی شما باید چه کار کند.

 

دراینجا چند دلیل شایع که مردان به رابطه جنسی “نه” می گویند را بیان می کنیم و می گوییم که چگونه می توانید این حالت آنها را برگردانید تا به رابطه جنسی “بله” بگویند.

 

۱- از افسردگی رنج می برد.

به گفته دیوید مکنزی درمانگر رابطه جنسی، افسردگی شدید یکی از عوامل شایع ناتوانی جنسی در آقایان است. مردان در تمام سنین، حتی در نوجوانی، ممکن است هنگام دست و پنجه نرم کردن با این اختلال روحی ، کاهش توانایی جنسی را داشته باشند.
کاری که باید انجام دهید، به یاد داشته باشید که افسردگی شدید یک بیماری جسمی است نه یک ضعف شخصیتی.

 

منابع اینترنتی فراوان و قابل دسترسی وجود دارد که که به شما و مردتان کمک می کند تا درک بهتری از افسردگی داشته باشید و بدانید که چگونه افسردگی در رابطه تان اثر می گذارد. کلید این مرحله صبر است، مخصوصا در طول مدت درمان، زیرا که داروهای ضد افسردگی بسیار موثرند ولی باعث کاهش میل جنسی می شوند. اگر مردتان متوجه شده باشد که درمانش شدیدا در میل جنسی اش تاثیر منفی گذاشته و تداخل ایجاد می کند شاید مایل باشد که با پزشک صحبت کند.

 

۲- میزان هورمون تستوسترون مردتان پایین است.

به گفته مکنزی هنگامی که آقایان سن ۴۰سالگی را رد می کنند، از میزان هورمون تستوسترون بدن شان کاسته می شود. اگر این کاهش هورمونی به دفعات رخ دهد کم کم از میزان این هورمون کاسته شده و این مرد قدرت لازم برای انجام عمل جنسی را از دست می دهد.

 

گاهی اوقات در بدن آقایان افت میزان این هورمون خیلی سریع رخ می دهد. این موقعیت را اندروپاز می نامند و با علائمی نظیر از دست دادن انرژی، افسردگی و ناتوانی جنسی همراه است.

کاری که باید انجام دهید، کم شدن میزان هورمون تستوسترون ، یک وضعیت خاص جسمی است و توسط دکتر قابل درمان است. اگر به وضعیت همسرتان مشکوک شدید که در حال تجربه کردن حالت اندروپاز و افت هورمون تستوسترون است و علائم مشابه را دارد، به او پیشنهاد بدهید که نزد دکتر رفته و آزمایش تستوسترون بدهد تا معلوم شود آیا کاهش میل جنسی اش به این دلیل است یا خیر.

 

۳- مردتان با انجام عمل جنسی مشکل دارد.

به گفته مکنزی موضوع اختلال در حالت نعوظ و انزال زودرس در آقایان از مشکلات شایع است و مردی که این مشکلات را تجربه کرده از برقراری ارتباط جنسی مجدد خودداری می کند و ترس از این دارد که زن مقابلش را از خودش ناامید کند و زن فکرکند که او مردانگی ندارد
به گفته دیوید ۲۸ ساله و موزیسین، این موضوع برای یک مرد خیلی سخت است که نتواند عمل جنسی را در رختخواب خوب انجام دهد و از اعتماد به نفس اش می کاهد.

 

پسرها در طول رشدشان دائم از بازیگر شدن و عمل جنسی را خوب انجام دادن با یکدیگر صحبت می کنند. این بخشی از شخصیت پسرهاست.کاری که باید انجام دهید، به گفته مکنزی مطرح کردن این موضوع با زن مقابلتان خیلی سخت است ولی سعی کنید آنرا مطرح کنید. اگر این مشکل حل نشود باعث رنجش دو طرف شده و رابطه ی آنها به شکست منجر می شود.

به گفته دیوید به این موضوع با دلپذیری نزدیک شوید. مثلا به مردتان بگویید ” می دونی که دوستت دارم دیگه مهم نیست که چی پیش میاد.” از این موضوع برای مردتان یک غول نسازید که اگر درست انجام نشود روی علاقه تان نسبت به او تاثیر می گذارد و دیگر مایل به ارتباط با او نیستید.

 

۴- مردتان درباره شغلش نگرانی های کاری دارد.

نگرانی و استرس درباره مسایل کاری، باعث از بین رفتن میل جنسی شده و مخصوصا که آنها مایل باشند بر اساس ارزش کاری که انجام می دهند، موفقیت مساوی به دست آورند. به گفته دیوید ” این حالت وقتی است که من احساس می کنم هیچ جا دلم نمی خواهد بروم و میل دارم که سرم را بیخودی با کارم گرم کنم و به یک مکان منفی رفته و چنبره می زنم و به رابطه جنسی “نه” می گویم.”

 

کاری که باید انجام دهید، درباره این موضوع خارج از اتاق خواب بحث کنید.

به گفته دیوید درست قبل از خواب زمان مناسبی نیست که بخواهید خودتان را درگیر یک گفتگوی این چنینی بکنید و غرق در این مسائل شوید. در عوض متقابلا تصمیم بگیرید که درباره مسائل کاری او واینکه چه اتفاقاتی در زندگی کاریش می افتد در یک زمان مناسب با هم صحبت می کنید. از او بپرسید آیا در این زمانهای پر استرس او می توانید کاری برایش انجام دهید تا به او آرامش دهد. ولی حتما او را روشن کنید که مسائل کاری اش به روابط تان لطمه وارد می کند.

 

۵- مردتان کاملا بی رمق است.

اگر مردتان بگوید که آنقدر خسته است که نمی تواند آخر شب به خلوت بیاید، واقعا بی رمق است. دیوید می گوید: ” اگر کمی خسته باشم، معمولا بخاطر این کار بیدار می مانم. ولی زمانهایی هم هست که آنقدر خسته ام که با مرده فرقی ندارم و نمی توانم به خلوت بروم.”
کاری که باید انجام دهید، این مسئله را به خود نگیرید. به گفته مکنزی ۹۸ درصد از مردانی که وی بررسی کرده است، گفته اند که عدم علاقه به برقراری رابطه جنسی ربطی به زن مورد نظرشان ندارد.

 

پی.جی با این موضوع موافق است.” این موضوع که ممکن است همسرم آن را به خود بگیرد واقعا ناراحت کننده است، و من از اینکه خیلی خسته ام که نمی توانم به خلوت بروم احساس گناه می کنم.

 

به جای آنکه شلوغ کنید و درگیری به راه بیاندازید، موقعیت را برای گفتگویی دوستانه آماده کنید و از مردتان بخواهید درباره آنچه در زندگی روزانه اش درحال رخ دادن است که باعث خستگی او و بی میلی اش به رابطه جنسی شده است، صحبت کند. ولی اگر این بی میلی او بیش از ۶ هفته طول کشید، زمانش رسیده که به یک درمانگر یا دکتر متخصص مراجعه کنید.

 

۶- خیلی شتابزده رفتار نکنید.

اگر مردی که تازه با اوآشنا شده اید، تقاضای دعوت شما را که به طبقه بالا بیاید و شب را با شما باشد رد می کند، سعی دارد به شما بگوید که هنوز آماده نیست تا با شما به خلوت بیاید.

 

پی.جی ۲۹ ساله تولید کننده برنامه های اینترنتی می گوید: ” مسائل عاطفی فراوانی وجود دارد که با همخوابگی دخیل است. چگونه می توانید با کسی که او را نمی شناسید رابطه تماسی اینقدر نزدیک برقرار کنید؟”

 

کاری که باید انجام دهید، سرعت رفتارتان را پایین بیاورید. این موضوع ممکن است علامتی باشد که آن مرد قبل از رابطه جنسی می خواهد به او زمان بدهید تا شما را بهتر بشناسد. پس از این تقاضای دعوت صرف نظر کنید و به یاد داشته باشید ” ما مردها سوای دوست داشتن رابطه جنسی، در ورای آن نیز مسائل عاطفی را دنبال می کنیم.”

 

 

نداشتن رابطه زناشویی و طلاق

علائم ترک روابط جنسی با همسر

 

ترک رابطه جنسی | عوامل ترک رابطه جنسی با همسر چیست ؟

 

منبع: seemorgh.com / www.3-m.ir / بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا