پوست و مو

ورزش و جوش صورت | تاثیر ورزش کردن بر آکنه و جوش

ورزش و جوش صورت : تاثیر ورزش کردن بر جوش های صورت چیست ؟ چرا بعد از ورزش کردن جوش میزنیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره پوست و مو ، تاثیرات ورزش کردن بر آکنه و جوش در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

جوش زدن بعد از ورزش

علت جوش بعد از ورزش ، ورزش و جوش صورت

 

 

ورزش بر آکنه تاثیر دارد؟

بعضی افراد متوجه می شوند آکنه آن ها پس از ورزش بدتر می شود ، به خصوص در ناحیه پشت. مالیدن داروهای آکنه پیش از ورزش و بلافاصله دوش گرفتن پس از ورزش به شما کمک می کند. آکنه نوع التهابی در این مورد بسیار معمول تر است. یعنی آنتی بیوتیک های موضعی مفیدند. به خصوص وقتی همراه با یک BP موضعی مصرف شوند. فقط مراقب باشید که BPهای موضعی که باید روی پوست بمانند سبب سفید شدن پارچه می شوند و ممکن است لباس ورزشی شما را خراب کنند. راه حل خوب دیگر استفاده از BP و یا پاک کننده های سالیسیلیک اسید پس از ورزش است.

 

اثر دقیق ورزش بر بیرون زدن آکنه روشن نیست. شاید ترکیبی از عواملی مانند افزایش عرق همراه با یاخته های چسبناک سطح پوست که سبب انسداد منفذها می شود ، یا ترکیب گرما و اصطکاک که باکتری های P . acnes را در بعضی افراد فعال می کند دلیل آکنه پس از ورزش باشد. شاید ورزش ، گرما و عرق سبب افزایش فعالیت غدد مولد چربی پوست شود. این غدد به فولیکول های مو متصل اند و به خصوص روی صورت و بالای پشت زیاد هستند. سبوم که توسط غدد چربی تولید می شود ، غذای باکتری های P . acnes است که در قاعده فولیکول ها زندگی می کنند. این افزایش مقدار غذا سبب فعال تر شدن P . acnes می شود که نتیجه نهایی آن بیشتر شدن آکنه است.

 

احتمالا وقتی به راه حلی برای جوش ها فکر می کنید، یک دو طولانی مدت اولین چیزی نیست که به ذهن می رسد. بله حذف غذاهای خاص – شکر- می تواند به اندازه محصولات گران قیمت مراقبت از پوست موثر باشد.

 

جوش ها نتیجه التهاب هستند. تمرین منظم، سطح کوتیزول را کاهش می دهد، بنابراین التهاب را کاهش می دهد و مانع از التهاب و جوش می شود.  در ادامه چگونگی ارتباط بین ورزش و آکنه بیان شده است.

 

پیوسته ورزش کنید، و نوع ورزشی که دوست دارید را پیدا کنید

اگر به دنبال پوست صاف هستید، اولین هدفتان باید کاهش تورم باشد. هم چون بهبودی هرگونه اختلال تورمی، باید کمتر دچار تورم شوید. ورزش می تواند، استرس از هر نوع که باشد را کاهش دهد و هورمون های استرس هم چون آدرنالین و کورتیزول را کاهش دهد و اندورفین را افزایش دهد (هورمون اندورفین روحیه را بهتر می کند و تصور درد را کاهش می دهد).

 

نوع ورزشی را انتخاب کنید که دوست دارید، به این دلیل که دوست داشتن ورزشی که انجام می دهید بیشتر روحیه تان را بالا می برد، بلکه چون به انجام آن متعهد می شوید.

 

در آیورودا، برای تعادل بدن دوش های مختلف نیازمند انواع مختلفی از ورزش هستند. برای فردی که واتا در او غالب است، یک یوگای وینیاسای قوی و زمینی مانع از وارد شدن به سیاهی ها می شود. برای کسی که کاپا در او غلبه دارد، می تواند از یک ورزش هوازی قوی هم چون دویدن سود ببرد. اما نکته این است، برای کاهش تورم بدن خود را حرکت دهید.

 

 

جوش زدن بدن در بدنسازی

جلوگیری از جوش در بدنسازی

 

 

اگر مدت زمانی است ورزش نکرده اید، به چه نکته ای توجه کنید

اگر مدتی باشد که ورزش نکرده اید یا تازه ورزش را می خواهید شروع کنید، در آغاز جوش مشاهده می کنید. اگر چه ورزش کوتیزول را افزایش می دهد، افرادی که به طور منظم ورزش می کنند به آن عادت می کنند. بنابراین هنگام شروع ورزش جوش زدن متداول است. بنابراین به آن دل بدهید و به طور طبیعی پیشرفت می کنید.

 

هنگامی که در خط روند قرار گرفتید، هات یوگا انتخابی است که آکنه را متلاشی می کند. هات یوگا فواید زیادی دارد هم چون باز کردن منافذ. این نوع یوگا هم یک تمرین است و همزمان بخار دادن به صورت نیز هست.

 

بعد از ورزش چگونه از پوست خود مراقبت کنید

برای داشتن پوستی سالم و صاف مراقبت بعد از ورزش ضروری است. دوش بگیرید و با پروتئین وکربوهیدرات سوخت گیری کنید.

 

بعد از ورزش سریع لباس های خود را عوض کنید و دوش بگیرید. صورتتان را بشویید و در صورت امکان دستمال مرطوب عالی است.

 

سعی کنید قبل از ورزش آرایشتان را پاک کنید، مخصوصا اگر حاوی سلیکون باشد که منافذ پوست را مسدود می کند- سیلیکون ها سدی را ایجاد می کنند (به همین دلیل بعد از سلیکون پرایمر، آرایش شره می کند)، اما من با سلیکون ها هیچ محصول محافظت از پوستی را استفاده نمی کنم چون احساس می کنم پوستم نفس نمی کشد. سلیکون ها برای ترمیم زخم ها عالی هستند چون آنها را مسدود می کنند، اما برای محافظت از کل سلامت پوست آن را نمی پسندم. و اگر از محصولات مو استفاده کنید حاوی سلیکون و روغن های معدنی است، با گیر موها را از جلوی صورت دور کنید.

 

 

درمان جوش در بدنسازی

درمان جوش

 

ورزش و جوش صورت | تاثیر ورزش کردن بر آکنه و جوش

 

منبع : مه شو / فیتامین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا