زیبایی و تناسب اندام

آموزش خودآرایی زنان | روش های آموزشی خودآرایی در خانمها

آموزش خودآرایی زنان : چگونه خود را آرایش کنیم ؟ نکات خودآرایی خانمها چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره زیبایی و تناسب اندام ، راه های خودآرایی خانمها در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

وسایل خودآرایی

ترفندهای خود آرایی ، آموزش خودآرایی زنان

 

 

زنان و خودآرایی

نخستین کرم پوست را فیزیکدانی یونانی، به نام گالن، در قرن دوم میلادی تهیه کرد. او از ترکیب نوعی روغن گیاهی با مقداری آب و موم زنبور عسل ماده ای به دست آورد که به پوست خنکی و لطافت می بخشید. این کرم قرنها مورد استفاده بود و امروزه نیز با اندک تفاوتی ساخته می شود و به مصرف می رسد.

 

در میان زنان دنیا، زنان رومی در آرایش افراطی بی همتا بوده اند. به گفته «اوید»، رنان رومی شبی نبود که بدون ماسک زیبایی به بستر بروند و برای تهیه آن از آرد جو، تخم مرغ و عسل استفاده می کرده اند، روزها نیز با مواد آرایشی پوستشان را می پوشانیده اند. به این شکل که ابتدا با پودر سفیدی که از گچ تهیه می شد، صورت را سفید می کردند، سپس دور چشمایشان را با نوعی زغال به رنگ سیاه در می آوردند و پس از آن با ریشه نوعی گیاه به گونه ها و لبهایشان رنگ قرمز می زدند. با این ترتیب شوهران رومی هیچگاه چهره واقعی زنهایشان را نمی دیده اند و اگر زمانی شکل طبیعی آنها را می دیدند، نمی توانسته اند بشناسند!

 

در هند، آرایش و استحمام از اصول دین بود. آنها پس از حمام از عطرهای گیاهی و روغنهای گوناگون برای نرم و روشنتر کردن پوست بدن استفاده می کردند.

 

هندیها از روغن و دوده خط چشم می ساختند و برای رنگ زدن به دستها، بازوها و پنجه پاهایشان از حنا استفاده می کردند و به کمک خمیری که از پودر حنا با آب می ساختند طرحهای جالبی روی پوست دست و پای خود به وجود می آوردند.

 

در چین هم استفاده از ماسک شب متداول بود. آنها از آرد برنج و روغنهای مختلف، ماسک می ساختند و روی پوست می گذاشتند. روز بعد ماسک را بسر می داشتند و آرایش می کردند. آرایش با پودر سفید آغاز می شد و سپس لبها و گونه ها به کمک نوعی گیاهی به رنگ قرمز در می آمد. چینیها برای سفید کردن دندانهایشان نیز چاره ای اندیشیده بودند و از صدف دریایی پودری ساخته بودند که دندانها را سفیدتر می کرد.

 

آموزش خودآرایی برای خانم های شاغل

خودآرایی یکی از مهارت های لازم برای هر خانمی است تا بدون نیاز به یک آرایشگر در مواقع لازم بتواند به درستی چهره خود را به بهترین نحو زیبا سازد . در این بخش منظور از آرایش یک میکاپ محو و ساده است که با استفاده از کرم پودر و وسایل آرایش ساده انجام می شود . در حقیقت این آموزش خودآرایی مناسب خانم های شاغلی است که فرصت زیادی برای آرایش ندارند.

 

آموزش خودآرایی ،چگونه در عرض ۱۰ دقیقه آرایش کنیم؟

برای ما میکاپ کاملا نرمال، مثل ماتیک قرمز و ریمل لازم است! البته این را هم بدانید که هیچ وقت نمی توانیم از آنها زیاد مصرف کنیم! این آموزش برای داشتن یک میکاپ کاملا طبیعی، در روزهایی که می خواهید فقط کمی درخشان دیده شوید کاملا خوب است.

 

_ پوست صورت خود را با استفاده از مرطوب کننده یا کرم زیرساز آرایشی، آماده کنید. مقدار کمی کرم مرطوب کننده و یا زیرساز آرایشی، صورتتان را برای آرایش آماده می کند و منافذ باز صورت را برای یک آرایش بی عیب می پوشاند.

 

_ با انگشت یا برس آرایشی، کمی کرم پودر یا پنکیک سبک را فقط در جاهایی که نیاز است، مثل زیر چشم برای پنهان کردن حلقه های سیاه، اطراف بینی برای مخفی کردن سرخی پوست، و یا هرجای دیگری بزنید. آهسته و با نوک انگشت پودر را پخش کنید.

 

 

خودآرایی ایرانی

نکات خودآرایی

 

 

_ روی قسمت هایی که نمی خواهید برق بزنند مثل اطراف بینی، زیر چشم و پیشانی، کمی پودر فیکس کننده آرایش بزنید. لازم نیست پودر را برای تمام صورت استفاده کنید! از یک برس بزرگ صورت برای اینکار استفاده کنید.

 

_ با انگشتتان کمی کرم پودر روشن یا کانسیلر سبک زیر چشم، روی استخوان بینی و قسمت بالایی لب بزنید.

 

_ با انگشت یا برس سایه، کمی سایه چشم کرمی به پشت چشمتان بزنید. انتخاب ما سایه چشم قهوه ای تیره است! انتهای سایه را با دست یا برس کاملا پخش و محو کنید. اگر در طول روز، سایه چشم در چین های پلکتان جمع شد، کافیست آنرا با انگشت دوباره پخش کنید.

 

_ برای گونه و لب هایتان، رنگ مرجانی یا صورتی کم رنگ انتخاب کنید. کمی از رژ گونه به استخوان گونه تان بزنید و با انگشت کاملا محو کنید. سپس یک رژ لب همرنگ رژ گونه تان بزنید.

 

تمام شد! این آرایش بیشتر از ۵ دقیقه طول نخواهد کشید. یک روز صبح که دیرتان شده، این آرایش را امتحان کنید. همچنین از انواع کرم پودر، کانسیلر و سایه ای که مناسب پوستتان است هم می توانید استفاده کنید.

 

 

آموزش خودآرایی برای مبتدیان

آموزش خود آرایی بانوان

 

آموزش خودآرایی زنان | روش های آموزشی خودآرایی در خانمها

 

منبع : نمناک / خانومانه/مه شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا