پوست و مو

درمان گیاهی سفیدی مو | درمان قطعی سفیدی زودرس مو به صورت خانگی

درمان گیاهی سفیدی مو : سفیدی موها گاهی نشانه ای از وضعیت سلامت فرد میتواند باشد. در اینجا با مقاله ای درباره مراقبت از پوست و مو همچنین علل سفیدی مو ها و راه های درمان آن در خدمت شما هستیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

درمان سفیدی مو با هلیله سیاه

درمان سفیدی مو در جوانی , درمان گیاهی سفیدی مو

 

 

آنچه موهای سفید از وضعیت سلامتی‌ ما می‌گویند

طبق پژوهشی که اخیرا صورت گرفته، میزان موهای سفید با بالا بودن خطر بیماری قلبی در مردان مرتبط است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جهان نیوز، تارهای سفید مو نشانه ی بالا رفتن سن ما هستند، چه زمانی که پیش از موعد و در دهه ی بیست زندگی مان و چه وقتی که در اواخر دهه ی سی زندگی از راه برسند. اما گاهی موهای سفید اطلاعاتی بیشتر از سن بیولوژیکی ما در اختیارمان می گذارند و می توانند نشانه ای از وضعیت سلامتی ما باشند.

 

۱- بالا بودن خطر بیماری قلبی در مردان

طبق پژوهشی که اخیرا صورت گرفته، میزان موهای سفید با بالا بودن خطر بیماری قلبی در مردان مرتبط است.

در این پژوهش، ۵۴۵ مرد بالغ بر اساس ابتلا به بیماری سرخرگ کرونری و عدم ابتلا به آن و همچنین میزان موهای سفید یا خاکستری گروه بندی شدند. میزان سفیدی موهای هر یک از مردان با مقیاسی از یک تا پنج درجه بندی شد. عدد یک به معنی آن بود که تقریبا موی سفیدی وجود ندارد و عدد پنج به معنی سفیدی کامل موها بود. علاوه بر این، دانشمندان اطلاعاتی هم درباره ی فشار خون، دیابت، مصرف سیگار و سابقه پزشکی خانوادگی این مردان جمع آوری کردند.

محققان متوجه شدند نمره ی سه یا بیشتر در میزان سفیدی موها با بالا بودن خطر بیماری سرخرگ کرونری مرتبط بوده و این مسأله فارغ از سن بیولوژیکی و ریسک فاکتورهای شناخته شده ی قلبی-عروقی است. شرکت کنندگان در این تحقیق که مبتلا به بیماری سرخرگ کرونری بودند در مقایسه با کسانی که مبتلا به آن نبودند، به میزان قابل توجهی نمره ی بالاتری در میزان سفیدی موها داشتند و میزان توده های کلسیم در سرخرگ کرونری آن ها هم بالاتر بود.

افزایش سن، ریسک فاکتوری غیر قابل اجتناب برای بیماری سرخرگ کرونری بوده و با علائم پوستی که نشان دهنده ی بالا بودن خطر بیماری هستند مرتبط است. دکتر ساموئل از دانشگاه قاهره ی مصر با اشاره به آنکه به تحقیق بیشتری در این خصوص نیاز است گفت: «اگر یافته های ما تأیید شود، استاندارد سازی مکانیزم نمره دهی برای ارزیابی میزان سفیدی موها، می تواند شیوه ای برای پیش بینی بیماری سرخرگ کرونری باشد.»

 

۲- کمبود ویتامین

پیاز تارهای مو حاوی رنگدانه ای به نام ملانین است که به موهای ما رنگ می دهد. با بالا رفتن سن، این رنگدانه به میزان کمتری در بدن تولید و رنگ موها تبدیل به سفید می شود. متخصصان پوست می گویند پنجاه درصد از افراد در سن پنجاه سالگی، دست کم نیمی از موهایشان سفید شده است.

با این حال، موهای بعضی افراد زودتر سفید می شود. اما چه زمانی زودتر محسوب می شود؟ معمولا در افراد سفید پوست موها از میانه ی دهه ی سی زندگی شروع به سفید شدن می کند، در آسیایی ها از اواخر دهه ی سی و در افریقایی- امریکایی ها از میانه ی دهه ی چهل. بنابراین سفید شدن مو قبل از این سنین پیش از موعد محسوب می شود و نشان دهنده ی عدم تعادل غذایی است.

کمبود ویتامین B۱۲ از علل شناخته شده ی فقدان رنگدانه ی مو است. همچنین تحقیقی در سال ۲۰۱۳ نشان داد کمبود ویتامین D۳ ، سرم کلسیم و سرم فریتین هم از عوامل سفیدی پیش از موعد موها هستند.

علاوه بر این، سفیدی زودرس موها می تواند نشانه ی اختلال در عملکرد غده ی هیپوفیز یا تیروئید شما باشد.

 

۳- اکسید شدن رنگدانه های مو

رنگدانه های مو مقدار کمی هیدروژن پراکسید تولید می کنند؛ ماده ای شیمیایی که دهه ها به عنوان شیوه ای ارزان قیمت برای روشن یا سفید کردن موها استفاده شده است. با این وجود، اگر هیدروژن پراکسید دچار انباشت شود رنگ موها از بین می رود.

تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت بیان می کند افرادی که موهای آن ها در حال سفید شدن است به دلیل انباشت هیدروژن پراکسید در رنگدانه ی مو دچار مشکل اکسید شدید موها شده و موهای آن ها از درون به بیرون سفید می شود. اما مشکل انباشت شدید هیدروژن پراکسید با شیوه ای اختصاصی قابل درمان است.

 

۴- مصرف سیگار در گذشته یا حال

پژوهش ها نشان می دهد احتمال سفیدی زودرس موها در افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیر سیگاری، دو و نیم برابر بیشتر است. علاوه بر این، مصرف سیگار باعث آسیب به موها می شود. مواد شیمیایی موجود در سیگار، سلول های مو را از بین می برد و منجر به طاسی می شود.

 

۵- داشتن ژن سفیدی مو

اگر والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ تان دچار سفیدی زودرس موها بودند، احتمالا شما هم اینگونه هستید. در تحقیقی در سال ۲۰۱۶ ژنی که مرتبط با سفیدی موها است یافت شد. در این پژوهش ژنوم بیش از ۶۰۰۰ نفر از مردم امریکای لاتین مورد بررسی قرار گرفت و هجده ژن موثر بر ویژگی های مو شناسایی شد. یکی از این ژن ها، IRF۴ بود؛ ژنی که پیش از آن عامل روشنی موهای نژاد اروپایی شناخته می شد اما حالا آن را با سفیدی موها مرتبط می دانند.

این اولین باری است که ژنی برای سفیدی موی انسان یافت می شود. با سفید شدن موها اتفاقی رخ می دهد که باعث می شود این ژن میزان کمتری از رنگدانه ی ملانین را تولید کند.

 

 

 درمان سفیدی مو در طب سنتی

رفع سفیدی مو ۵۰۴۰

 

 

درمان سفیدی زودرس مو با این نسخه ها قطعی است

نسخه هایی برای از درمان سفیدی مو زودرس

پیری مرحله ای که هیچکدام از ما دوستم نداریم آن را تجربه کنیم همه ما دوست داریم جوان وبه بهترین شکل بمانیم اما متاسفانه کسی نمی تواند نشانه های پیری را مخفی کند سفید شدن مو اولین نشانه پیری است که با رنگ کردن حنا گذاشتن می شود آن راپنهان کرد اما اگر فردی در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی دچار سفیدی مو شود چه کند؟ زودرس بودن سفیدی موی سر امری است که برای هر فردی می تواند تبدیل به یک معضل شود. استرس آلودگی تغذیه ناسالم سبک زندگی نادرست همگی میتوانند از علل سفیدی مو باشد و ممکن است با رنگ کردن موها طبیعی به نظر نیاید اما در این رابطه ناراحت نباشید چون لیستی از نسخه های طبیعی برای درمان سفیدی مو به طور قطعی را به شما معرفی می کنیم.

 

درمان سفیدی مو با پیاز و آبلیمو

آب پیاز حاوی آنزیمی است هیدروژن پروکسید را خنثی می کند برای همین از سفیدی موها جلوگیری می کند.

برای تهیه این نسخه یک پیاز متوسط را پوست کنده و داخل میکسر بریزید ، آب آن را بگیرید و باآبلیمو ترکیب کنید وهر شب روی موهای سر ماسک کنید تا نتیجه اش را ببینید.

 

درمان سفیدی مو با گندم و جو

مواد لازم یک مشت گندم یک مشت جو

گندم و جو را داخل میکسر بریزید و مخلوط آنها را بر روی سر ماسک کنید . این ماسک را بعد از ساعتی از روی موها بشویید.

درمان سفیدی مو با انگور ، روغن بادام و روغن نارگیل

۴ یا۵ انگور  ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را داخل مخلوط کن میکس کنید و هر شب روی سر ماسک وصبح بشویید.

 

درمان سفیدی مو با برگ کاری

پودر برگ کاری به دلیل اینکه حاوی ویتامین ب است رنگدانه های مو را تیره تر میکند و بهتر است که با روغن نارگیل ترکیب شود.

یک مشت برگ کاری را داخل قابلمه ای از آب به مدت ۸ دقیقه بجوشانید و به آن مقداری روغن نارگیل بیافزاید تا برگ ها تیره تر شود .اجازه دهید ترکیب خنک شود تا بر روی سر بمالید و صبح بشویید این کار را ۴ یا۵ بار در هفته انجام دهید.

 

درمان سفیدی مو با سیاه دانه و روغن زیتون

این ترکیب به درخشندگی ، رشد فولیکولهای جدید و جلوگیری از سفیدی مو کمک میکند

برای تهیه این ماسک ضد سفیدی مو به دو قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه و ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون نیاز داریم.

این مواد را داخل کاسه ای ترکیب وروی سر ماسک کرده وبعداز ساعتی با آب گرم بشویید.

 

 

"شامپو رفع سفیدی مو"

درمان سفیدی مو

درمان گیاهی سفیدی مو | درمان قطعی سفیدی زودرس مو به صورت خانگی

 

منبع : نمناک / سلامت نیوز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا