هنر در خانه

کارگر خانم برای نظافت بهتر است یا کارگر آقا؟

در این مطلب کوتاه قصد داریم به این سوال به ظاهر ساده اما دارای نکات ظریف بپردازیم. امروزه شاغل شدن خانم‌ها و تغییر سبک زندگی سبب شده است که افراد زیادی از کارگر خانم یا آقا برای نظافت خانه خود استفاده کنند.

اغلب می‌بینیم که برای تمیزکاری داخل خانه از کارگر خانم استفاده می‌شود و برای تمیز کردن راه پله و مشاعات از کارگر آقا. اما آیا این بهترین انتخاب است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا بررسی کنیم و جواب این سوال را نتیجه‌گیری کنیم.

نظافت خانه به سبک مادرها!

این تیتری است که یکی از سایت‌های مطرح به نام آچاره که کارگر خانم برای نظافت منزل به خانه اعزام می‌کند برای این سرویس خود استفاده کرده است. تیتر قابل تاملی است. همه ما حس خوبی نسبت به تمیز شدن خانه توسط مادرانمان داریم و بهترین تصوری که از تمیز شدن خانه و خانه داری داریم مادرانمان هستند.

کارگر خانم برای نظافت بهتر است یا کارگر آقا؟

در ادامه این تیتر آمده است:

«آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید برای نظافت منزل خود از نظافتچی خانم کمک بگیرید یا نظافتچی آقا؟ افراد زیادی در پاسخ به این سؤال نیروهای خدمات خانم را انتخاب می‌کنند؛ چون خانم‌ها در تمیزکاری منزل با حوصله‌تر، صبورتر و ماهرترند.

شاید برایتان پیش آمده باشد که بخشی از خانه را تمیز کنید و فکر کنید سنگ تمام گذاشته‌اید اما مادرتان از نتیجه کار راضی نباشد و تازه بعد از اینکه خودش دست به کار شود بفهمید نظافت منزل یعنی چه!

مزیت ویژه استخدام کارگر خانم برای نظافت منزل این است که آنها خانه شما را به سبک و سیاق مادران با سلیقه و با تجربه تمیز می‌کنند و روح زندگی را در فضای منزل جاری می‌کنند. با استخدام نظافتچی خانم خیالتان راحت خواهد بود که همه‌جای خانه، حتی نقاطی که توی چشم نیستند و اغلب فراموش می‌شوند حسابی تمیز شده‌اند.»

جالب است بدانید بیش از ۸۰ درصد کارگران نظافت در آمریکا خانم هستند. در ایران هم تقاضا برای کارگران نظافت خانم بیشتر است و حتی دستمزد بالاتری هم نسبت به گارگر آقای نظافت دارند.

مزایای استفاده از کارگر نظافت خانم

  • حضور یک خانم برای نظافت آرامش خاطر بیشتری برای خانم‌های صاحب خانه دارد.
  • خانم‌ها دقت بیشتری در انتخاب پاک‌کننده و شوینده مناسب برای هر کار دارند.
  • خانم‌ها به جزییات اهمیت می‌دهند: به طور کلی، خانم ها به جزئیات توجه بیشتری دارند و ممکن است در نظافت ظریف تر عمل کنند. خانم‌ها در نظافت باتجربه‌تر هستند.

در نهایت کارگر نظافت خانم یا آقا؟

آمار به ما می‌گویند کارگر نظافت خانم ارج‌تر است. اما  این مقاله برای مقایسه کارهایی که مردان می‌توانند بهتر از زنان انجام دهند نیست. نظافت ربطی به جنسیت ندارد. در هر زمینه‌ای که باشد، باید به مردان و زنان فرصت‌های برابر داده شود. ما نمی‌توانیم درباره همه چیز را با اینکه کدام جنسیت آن را بهتر انجام می‌دهد، نتیجه‌گیری کنیم.

در صنعت نظافت هم مانند هر چیز دیگری نظافتچی خوب و بد وجود دارد. شما به هیچ عنوان نمی‌توانید از اینکه محلی خوب تمیز نشده نتیجه بگیرید نظافتچی آقا یا خانم بوده است.

چیزی که بیش از همه مهم است این است که یک شرکت نظافتی خوب باید بتواند بر حسب نیاز مشتری بهترین کارگر نظافت آقا یا خانم را به مشتری معرفی کند. اغلب خانم‌ها در طی روز در خانه تنها هستند و ترجیح می‌دهند یک خانم برای تمیز کردن خانه و انجام کارها به منزلشان مراجعه کند. گاهی هم کارفرکا نیاز دارد کارهایی مثل پاک کردن دیوار و دیواشویی انجام شود که آقایان بهتر از پسش بر میایند.

انتخاب شما برای انجام کارهای منزل و ساختمان محل سکونتتان چیست؟ از کارگر مونث کمک می‌گیرید یا کارگر مذکر؟ لطفا نظرات خود را در بخ نظرات بنویسید.

منابع:

https://achareh.co/landing/female-house-cleaning-worker

https://www.zippia.com/answers/what-percentage-of-housekeepers-are-female/#:~:text=82.7%25%20of%20housekeepers%20are%20female%20in%20the%20United%20States.&text=That%20means%20there%20are%20a,housekeepers%20in%20the%20United%20States.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا