آموزش شیرینی پزی و دسر

طرز تهیه ی انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام

طرز تهیه انواع معجون بر پایه پسته و بادام

طرز تهیه انواع معجون بر پایه پسته و بادام

انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام بسیار خوشمزه هستند و طرفداران زیادی دارند. شما برای تهیه هر یک از معجون‌ هایی که با استفاده از پسته و بادام آماده می‌ شوند، باید مراحل آماده ‌سازی آنها را بدانید. معجون یکی از انواع خوراکی ‌هایی است که سیستم ایمنی بدن شما را قوی ‌تر می ‌کند چرا که دارای مغزیجات متفاوت است. در این مطلب می‌ خواهیم انواع معجون ‌هایی که با استفاده از پسته و بادام آماده می‌ شوند را معرفی کنیم. شما در منزل می ‌توانید این نمونه معجون‌ ها را برای خودتان و خانواده‌ تان آماده نمایید. اگر قصد آماده سازی معجون های پسته و بادام را دارید باید زمان خرید پسته و بادام، کیفیت آنها را بررسی کنید.

آشنایی با طرز تهیه انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام

برخی از انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام که می ‌توانید آنها را آماده کنید عبارت هستند از :

۱٫ طرز تهیه معجون ۷ مغز

یکی از بهترین معجون ‌های پسته و بادام که طرفداران زیادی دارد معجون ۷ مغز می ‌باشد. مراحل آماده‌ سازی این معجون باید به ترتیب طی شود. در مرحله اول بستنی را همراه با شیر درون مخلوط کن بریزید و با یکدیگر ترکیب کنید. در مرحله دوم باید مغز پسته و بادام را نیم کوب کنیم. البته بسیاری از افراد مغزها را پودر می ‌نمایند.

طرز تهیه معجون هفت مغز

 طرز تهیه معجون هفت مغز

برای این کار می‌توانید از آسیاب استفاده نمایید. مغزها را همراه با قهوه و البته میتوانید با خرید میوه خشک مانند آناناس، موز، پودر نارگیل، دارچین و … ترکیب کنید تا به خوبی مخلوط شوند. زمانی که مواد با یکدیگر ترکیب گشتند معجون را تست نمایید. اگر مایل بودید معجون شما شیرین ‌تر شود می ‌توانید شیره خرما به معجون اضافه کنید. به همین راحتی این معجون برای میان وعده شما آماده خواهد شد.

۲٫ معجون ساده

یکی دیگر از انواع معجون ‌های پسته و بادام مدل ساده می‌ باشد. این معجون ساده‌ ترین معجونی به شمار می ‌رود که بسیار مقوی بوده و شما به راحتی و با کمترین مواد می ‌توانید آن را تهیه نمایید. برای آماده سازی این معجون به موز، دارچین، گردو، پسته، بادام شیر و خرما نیاز دارید. در مرحله اول نیاز است که ابتدا خرماها را درون ظرف کوچک آب بریزید. حدود ۵ دقیقه اجازه دهید تا خرماها خیس بخورند. زمانی که خرماها درون آب بمانند به راحتی پوستشان جدا می‌ شود. پس از آن پوست خرماها را بکنید و هسته را از درون خرما جدا نمایید.

طرز تهیه معجون هفت مغز

طرز تهیه معجون ساده

مطمئن شوید که تمامی هسته‌ ها از خرماها جدا شده‌ اند. بعد از آن باید شیر، خرما، موز و دارچین را با یکدیگر ترکیب کنید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. بعد از اینکه مواد مورد نیاز با یکدیگر ترکیب گشتند باید پسته و بادام را به معجون اضافه نمایید و با مخلوط کن آنها را هم بزنید. پس از ترکیب تمامی مواد می ‌توانید معجون را میل کنید. بسیاری از افراد با پودر نارگیل، خامه، بیسکویت و خوراکی‌ های دیگر این معجون را تزیین می کنند. به طور کلی باید بدانید آماده‌ سازی این معجون زمان زیادی را به خود اختصاص نمی ‌دهد و بسیار آسان است.

۳٫ انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام و معجون شکلاتی

برای آماده سازی انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام می‌ توانید مدل شکلاتی را انتخاب نمایید. در این معجون شکلات را می ‌توانید به عنوان مواد اولیه اضافه کنید تا مزه معجون شیرین ‌تر و دلچسب ‌تر شود. جهت آماده سازی این معجون شما به بستنی وانیلی، شکلات تخته ‌ای، شیر پسته و بادام نیاز دارید. شیر را ابتدا روی حرارت بگذارید تا به خوبی گرم شود. اگر اجازه دهید شیر به جوش آید معجون شما خوشمزه ‌تر می ‌شود. البته دقت داشته باشید که شیر روی حرارت سر نرود.

طرز تهیه معجون شکلاتی

طرز تهیه معجون شکلاتی

زمانی که شیر را از روی حرارت برداشتید شکلات تخته ‌ای را باید به آن اضافه نمایید. شیر و شکلات تخته ‌ای را به آرامی هم بزنید تا شکلات درون شیر آب شود. بعد از اینکه شکلات درون شیر آب شد باید بستنی و مغز پسته و بادام را به این معجون خوشمزه اضافه نمایید. تمامی مواد را درون مخلوط کن بریزید تا به خوبی ترکیب شوند. معجون را بعد از آماده سازی درون لیوان مخصوص بریزید و با مغزهای خرد شده معجون را تزیین نمایید.

۴٫ معجون قهوه و شکلات

معجون قهوه و شکلات به عنوان یکی از بهترین معجون ‌های پسته و بادام است که طرفداران زیادی دارد. طعم این معجون بسیار لذیذ است و شما می ‌توانید برای شروع روز کاری این معجون را انتخاب نمایید. برای آماده سازی این معجون شما به موز، بادام، پسته، قهوه دم کرده و شکلات آب شده یا پودر کاکائو نیاز دارید. در ابتدا پودر کاکائو یا شکلات آب شده را باید آماده کنید. بسیاری از افراد شکلات را به روش بن ماری آب می‌ کنند تا در معجون مورد استفاده قرار دهند. برای آب کردن شکلات باید روی یک سماور که در حال جوشیدن است قابلمه بگذارید و شکلات‌ ها را درون قابلمه بریزید. به صورت دائم شکلات ‌ها را هم بزنید تا آب شوند.

طرز تهیه معجون قهوه و شکلات

طرز تهیه معجون قهوه و شکلات

قهوه را در مرحله بعدی دم کنید و اجازه دهید که به طور کامل قهوه خنک شود. شما می‌ توانید برای آماده سازی قهوه از قهوه‌ های فوری استفاده نمایید. اگر قهوه خنک نشود و شما آن را استفاده کنید معجون خوشمزه نخواهد شد. بعد از آن قهوه و شکلات را با یکدیگر ترکیب نمایید. مخلوط مورد نظر را درون لیوان بریزید و سپس با تکه‌ های موز، پسته، و بادام معجون را تزیین نمایید. اگر مایل بودید می‌توانید پسته و بادام را به خوبی پودر کنید و درون قهوه و شکلات بریزید تا معجون خوشمزه ‌تری داشته باشید.

۵٫ انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام و معجون شیر و عسل

معجون شیر و عسل یکی دیگر از انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام می ‌باشد که بسیار خوشمزه است. با ترکیب خوراکی های گوناگون طعم بی ‌نظیری به این معجون می بخشید. این معجون از نظر مغذی بودن بسیار پر انرژی و مفید می ‌باشد. به طور کلی این معجون می ‌تواند منبع مهمی از پروتئین ‌ها، ویتامین‌ ها، مواد معدنی و انواع چربی ‌های سالم باشد. بسیاری از ورزشکاران با خرید گرانولا و اضافه کردن آن به این معجون آن را میل می ‌نمایند. برای آماده‌سازی این معجون ابتدا باید عسل، شیر، دارچین، بادام و پسته را تهیه کنید. در مرحله اول درون قابلمه کوچک شیر را روی حرارت بگذارید تا گرم شود. دقت داشته باشید که در این مرحله نباید شیر به جوش آید. تنها نیاز است که شیر گرم شود.

طرز تهیه معجون شیر و عسل

طرز تهیه معجون شیر و عسل

بعد از اینکه شیر گرم شد عسل را به آرامی می ‌توانید به شیر اضافه نمایید. با استفاده از قاشق عسل و شیر را به طور کامل هم بزنید. اگر مایل هستید می‌توانید یک قاشق چای‌خوری دارچین به عسل و شیر اضافه نمایید. دارچین عطر و طعم خوشمزه ‌ای به شیر و عسل می ‌دهد. در مرحله بعدی طرز تهیه معجون چهار مغز باید انواع مغزها را به معجون اضافه کنید. تمامی مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید تا در معجون توزیع گردند. زمانی که معجون شیر و عسل و مغزها به طور کامل ترکیب شدند می‌توانید آن را از روی حرارت بردارید. این معجون به عنوان یک نوشیدنی مغذی و خوشمزه شناخته می ‌شود که آن را به صورت سرد و گرم در صبحانه ‌ها یا میان وعده‌ها میل می ‌کنند.

نکاتی در مورد آماده سازی انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام

برای تهیه انواع معجون بر پایه ی پسته و بادام باید به برخی از نکات ضروری دقت داشته باشید. شما می ‌توانید از انواع مغزیجات مانند پسته و بادام در معجون‌ها استفاده کنید تا طعم معجون خوشمزه‌تر شود. این معجون با ترکیب مغزها بسیار مقوی می‌گردد و انرژی شما را چندین برابر می‌کند. برای درست کردن هر یک از معجون‌هایی که بر پایه پسته و بادام هستند باید از شیر پاستوریزه استفاده شود. معجون ‌هایی که در ترکیبات آنها بستنی وجود دارد باید با بستنی وانیلی، سنتی یا شکلاتی آماده گردند. شما برای شیرین‌تر کردن معجون‌ها می‌توانید از عسل استفاده نمایید.

اضافه کردن مغز بادام هندی و مغز تخمه در معجون‌هایی که معرفی کردیم طعم آنها را خوشمزه‌تر خواهد کرد. زمانی که معجون‌ها آماده شدند می‌توانید از خامه فوم گرفته استفاده کنید. البته بسیاری از افراد از خامه فرم گرفته برای تهیه معجون استفاده نمی‌نمایند. با در نظر گرفتن نکاتی که توضیح دادیم شما می‌توانید بهترین و خوشمزه‌ترین معجون ها را در میان وعده یا صبحانه میل کنید.

خرید پسته و بادام برای تهیه انواع معجون

خرید پسته و بادام برای تهیه انواع معجون

خرید بادام و پسته از فروشگاه آجیل منوچهری برای تهیه معجون

جهت خرید پسته و بررسی قیمت بادام درختی می‌توانید به فروشگاه آجیل منوچهری مراجعه کنید. شماره تماس پشتیبانی این فروشگاه ۰۹۹۲۶۶۴۷۹۰۳ است. با مراجعه به آدرس اینستاگرام Manouchehri.nuts می توانید سفارش خود را در کمترین بازه زمانی ثبت نمایید. تمامی محصولاتی که در فروشگاه آجیل منوچهری به مشتریان ارائه می‌شوند دارای مجوزهای ISO 9001 Iso 22000 و سیب سلامت هستند. مجوزهای بین المللی از طریق مراکز و سازمان‌های گوناگون برای فروش محصولات این فروشگاه دریافت شده‌اند. آجیل منوچهری به عنوان بزرگترین تولید کننده آجیل خشکبار شمال ایران است که حدود ۲۰ سال در این زمینه فعالیت می‌کند. تمامی دستگاه‌هایی که در فروشگاه آجیل منوچهری مورد استفاده قرار می‌گیرند اتوماتیک هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا